Nowa upadłość konsumencka

Nowa upadłość konsumencka 2020, której zasady wchodzą w życie już 24 marca 2020 r. będzie procesem umożliwiającym umorzenie zobowiązań upadłego niewykonanych w postępowaniu upadłościowym. Mimo tego, że jest skierowana do osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, to możliwe jest prowadzenie postępowania upadłościowego na zasadach ogólnych (przewidzianych dla przedsiębiorców). Dodatkowo, ogłoszenie upadłości przez sąd wobec konsumenta nie musi się wiązać z jego ostatecznym oddłużeniem. Ma to ścisły związek ze zmianą zasad prowadzenia procesu upadłości konsumenckiej. Na gruncie nowych przepisów przyczyny niewypłacalności konsumenta będą weryfikowane niemalże na końcu postępowania. W związku z powyższym, postępowanie upadłościowe może być procesem długotrwałym i trudnym. Z tego względu warto, aby nad przebiegiem czuwali profesjonaliści.

Jak się odnaleźć w nowej upadłości konsumenckiej?

Nowa upadłość konsumencka wymaga od dłużnika, a także reprezentującego go pełnomocnika, więcej uwagi i zaangażowania, aniżeli w ramach wcześniejszej procedury. Uprzedni schemat upadłości konsumenckiej wiązał się z koniecznością spełnienia określonych warunków. Gdy wobec dłużnika nie występowały przesłanki negatywne, to sąd wydawał postanowienie o ogłoszeniu upadłości. Rzetelna współpraca z syndykiem najczęściej wiązała się z pewnym oddłużeniem. Upadłość konsumencka z 2020 r. „otwiera się” na szersze grono zainteresowanych, ponieważ do ogłoszenia upadłości konieczne jest wykazanie jedynie stanu niewypłacalności. Nie oznacza to jednak, że umorzenie zobowiązań będzie równie pewne jak poprzednio.

Chcąc zwiększyć prawdopodobieństwo uzyskania oczekiwanego rezultatu upadłości warto skorzystać z pomocy profesjonalnego pełnomocnika (np. doradcy restrukturyzacyjnego lub adwokata).

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z nami drogą telefoniczną 58 380 26 56 lub e-mailowo biuro@kancelaria-kllaw.pl!

Upadłość konsumencka 2020 z Kancelarią prawną KL Law Polska

W ramach świadczonych przez nas usług możecie Państwo liczyć na:

 • rzetelną weryfikację stanu faktycznego pod kątem szans na uzyskanie oddłużenia w ramach upadłości konsumenckiej;
 • odpowiednie przygotowanie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej;
 • reprezentację przed sądem na etapie postępowania w przedmiocie ogłoszenia upadłości;
 • reprezentację przed sądem i syndykiem w ramach postępowania upadłościowego właściwego;
 • pomoc prawną w kontekście przygotowania m.in. wniosków o umorzenie zobowiązań bez planu spłaty wierzycieli, czy wniosków o zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych upadłego.

 

Czemu warto skorzystać z naszej pomocy?

W naszym zespole są prawnicy, którzy posiadają odpowiednie przygotowanie merytoryczne oraz teoretyczne do świadczenia usług na gruncie prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego. Adwokat Justyna Nowak-Trojanowska oraz doradca restrukturyzacyjny (syndyk) Filip Kozik reprezentowali klientów przed sądami na terenie całej Polski w ponad kilkuset postępowaniach. Przy wsparciu młodszych prawników zapewniamy kompleksową obsługę procedur upadłościowych skierowanych również do konsumentów. Posiadamy biura na terenie Gdańska, Gdyni i Warszawy, lecz świadczymy usługi na rzecz klientów z każdej części kraju.

Jeśli masz pytania, to nie zwlekaj! 58 380 26 56 lub biuro@kancelaria-kllaw.pl

Zachęcamy też do zapoznania się z artykułem na temat nowej upadłości  – Upadłość konsumencka 2020

Alternatywnie, wyślij zapytanie poprzez formularz i skontaktujemy się niezwłocznie!

  Imię (wymagane)

  Email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Zapytanie

  Nowa upadłość konsumencka

  Kontakt

  Gdańsk | Gdynia | Warszawa

  58 380 26 56